600 347 339

Informacja o projekcie:
Grupa nieformalna kobiet poprzez Stowarzyszenie EWA- MAJA- KRYSTYNA Kobiety dla Kobiet w Bielsku-Białej rozpoczyna realizację projektu „Realizujemy marzenia”.

Zapraszamy dzieci z klas 1-6 szkoły podstawowej do udziału w bezpłatnych, letnich warsztatach programowania w językach SCRATCH lub ARDUINO z wykorzystaniem klocków LEGO.

Adresaci projektu:
Projekt adresowany jest  do uczniów klas 1-6 szkoły podstawowej oraz gimnazjum z terenu Bielska- Białej i okolicznych powiatów zainteresowanych nauką programowania w języku Scratch lub Arduino od podstaw lub chcących rozwijać swoje umiejętności w tym zakresie. Warsztaty realizowane będą z wykorzystaniem programowalnych zestawów klocków LEGO Mindstorms.

Cele projektu:

  • zainteresowanie dzieci i młodzieży nauką programowania i budową robotów,
  • poznanie fachowego języka angielskiego z zakresu programowania na poziomie dostosowanym do wieku uczestnika,
  • propagowanie pracy metodą projektu,
  • rozwijanie kreatywności i logicznego myślenia.

 
Miejsce realizacji projektu:
Centrum EDUKACJA, Bielsko-Biała, ul. 3 Maja 31

Języki programowania:
Warsztaty dla uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej: Scratch + LEGO Mindstorms (20 godz.)
Warsztaty dla uczniów klas 4-6 szkoły podstawowej: Ardiuno + LEGO Mindstorms.(25 godz.)
 
Informacje organizacyjne:
Zajęcia realizowane będą dla uczestników w 2 grupach wiekowych: uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej oraz 4-6 szkoły podstawowej oraz gimnazjum. Warsztaty odbywać się będą od czerwca do sierpnia 2016 r., w 2 turach. Realizacja warsztatów zakończy się najpóźniej w dniu 25.08.2016 r.

Dokumenty:
Każdy uczestnik jest zobowiązany złożyć  wypełnioną deklarację uczestnictwa zawierającą podstawowe dane dotyczące beneficjenta wraz ze zgodą rodziców na udział w projekcie i przetwarzanie danych osobowych uczestników na potrzeby projektu.
Każdy z rodziców/opiekunów kierujących dziecko na warsztaty programowania podpisze ze Stowarzyszeniem EWA- MAJA- KRYSTYNA Kobiety dla Kobiet umowę udziału dziecka w warsztatach programowania.

Zapisy:
Bezpośrednio w biurze Centrum EDUKACJA w godz. 9:00 - 13:00 (pon. - piątek), od  23 maja 2016 do wyczerpania limitu miejsc.

Karta zgłoszenia (pdf)»
Karta zgłoszenia (doc)»

 


Napisali o nas

 

Radio Zet Gold »

Kurier Radia Bielsko nr 223 »